Olimp Gold Omega 3 Sport Edition, 120 kps, 60 davok


Cena

Príchuť Cena Zľava Je na sklade Vaša cena Viac
17.5 € 0 % 0 17.5 €
 

INFORMÁCIE O TOMTO PRODUKTE:

Hmotnosť 200 g
Balenie 60 dávok
Dávkovanie 2 gélové kps 1 až 2 x denne - to je až 2600mg Omega 3 mastných kyselín na deň!
Info Omega-3 mastné kyseliny pre zdravé srdce, cievy, mozog a svaly
Nutričné hodnoty Na 2 kps: Vitamín E 13,4 mg; Rybý olej 2000 mg; EPA 330 mg; DHA 220 mg; Ďalšie Omega-3 mastné kyseliny 200 mg
Olimp Gold Omega 3 Sport Edition 120kps - veľké balenie mastných kyselín (zdravé tuky)

Omega-3 mastné kyseliny v mäkkých želatínových kapsuliach, obsahujúcich vysokokvalitný koncentrát, získaný z tuku rýb zo studených morských vôd, ktorý obsahuje až 50 % eikosapentaenovej (EPA) a dokosahexaenovej kyseliny (DHA). Vďaka vysokej kvalite tohto doplnku výživy (jedna kapsula obsahuje 1000mg rybieho oleja a až 500mg mastnej kyseliny omega 3), je možná účinná prevencia liečby srdca a mozgu, ochrana pred rozvojom arterosklerózy, rakoviny a obezity a posilnenie imunitného systému. Dostatok mastných kyselín zabezpečije dobrú elasticitu buniek (ciev, svalov, šliach i väzív), čo pomáha predzhádzať zraneniam typu natiahnutia svalu ap.

Balenie: 120 kapsúl = 30 dávok

Nutričné hodnoty Gold Omega 3: 100 g 2 kps (jedna dávka) energia 660kcal/2775kJ 17,6 kcal/74kJ bielkoviny 0 g 0 g sacharidy 0 g 0 g tuky 75 g 2 g Z toho Fat (fish-oil) 75 000 mg 2000 mg of which: Eicosapentanoic acid 30% EPA 22500 mg 600 mg Docosahexanoic acid 20% DHA 15000 mg 400 mg Vitamin E 750 mg (7500) 20 mg (200%) ODD = Odporúčaná denná dávka ODD nie je stanovená

Olimp Gold Omega 3 Sport Edition 120kps zdravé tuky mastné kyseliny

Gold Omega 3 Sport Eidition je doplnok výživy určený pre športovcov, ktorí majú záujem aktívne sa starať o svoje zdravie. Obsahuje vysoko kvalitný koncentrát rybieho oleja morských studenovodných rýb, bohatý na mastné kyseliny omega-3 skupiny. Mastné kyseliny vyskytujúce sa v prírode môžu obsahovať 4 až 26 atómov uhlíka. Podľa toho ich rozlišujeme na mastné kyseliny nasýtené, mononenasýtené a polynenasýtené.

Omega 3 patria do skupiny polynenasýtených mastných kyselín. Kým ostatné nasýtené mastné kyseliny vie organizmus človeka syntetizovať (telo si ich vie podľa potreby vytvoriť), niektoré nenasýtené mastné kyseliny a omega 3 musia byť striktne dodávané v strave.

Je to preto, že nám chýba zodpovedajúce enzýmy desaturázy (enzýmy, ktoré sú schopné syntetizovať kyselinu linolovú a α-linolénovú), preto sa nazývajú esenciálnymi mastnými kyselinami (EFA – Essential fatty acids). Je ťažké zabezpečiť ich dostatočné množstvo z jedla, najmä ak žijeme aktívnym životným štýlom.

Pomer mastných kyselín v ľudskej strave sa vyvíjal v priebehu rokov. V súčasnej dobe je v priemyselne vyspelých krajinách desivý nevhodný pomer medzi omega-6: omega-3, ktorý je niekedy 30:1

To je spôsobené nadmernou konzumáciou rastlinných olejov bohatých na omega-6 mastné kyseliny. Veľká nerovnováha môže spôsobiť výskyt mnohých onemocnení: Ateroskleróza, zápaly a ťažké alergické reakcie, krvné zrazeniny, alebo dokonca rast rakovinových buniek.

Pre zdravie vhodný pomer mastných kyselín by mal byť na 1:4 - 1:1 (n-3 : n-6). Je preto dôležitá suplementácia omega 3 mastnými kyselinami. Vhodné množstvo týchto kyselín môže zabrániť ochoreniam a dodať obrovské zdravotné výhody.

Dve najdôležitejšie a najaktívnejšie kyseliny v Olimp Gold Omega 3 Sport Edition sú eikozapentaeová kyselina (EPA) a dokosahexaenová kyselina (DHA). Mnohé štúdie ukazujú, že aj pri malej dávky omega-3 mastných kyselín má priaznivý vplyv na činnosť kardiovaskulárneho systému, regeneráciu, predĺženie výkonu v športe a priaznivý účinok na pamäťové schopnosti.

Navyše, ich príjem v potrave znižuje hladinu triglyceridov a zároveň zvyšuje hladiny HDL dobrého cholesterolu. rovnako ako zníženie zrážanlivosti krvi sa zvyšuje priepustnosť a plynulosť bunkových membrán.

Ako omega-3 mastné kyseliny vplyvajú na hladinu cholesterolu a kardiovaskulárne chorôby?

Výsledky mnohých štúdií ukazujú, že užívanie i malých dávok omega-3 mastných kyselín má priaznivý vplyv na činnosť kardiovaskulárneho systému. Ich ďalšie dopĺňanie v potrave znižuje hladiny triglyceridov a zvyšuje priaznivý HDL cholesterol a znižuje zrážanlivosti krvi, ktorá má ochranný vplyv na srdce a obehový systém.

Na akom princípe môžu omega-3 mastné kyseliny zabrániť zápalu, trombóze a ateroskleróze?

EPA a DHA zvýšuje koncentráciu tkanivového aktivátoru plazminogénu, čo je trombolytická látka, pôsobí na rozpustenie zrazeniny. Doplnenie s omega 3 inhibuje syntézu prozápalových cytokínov, ako sú TNF-alfa alebo IL-1. Gold Omega 3 Sport Edition je ideálnou voľbou pre podporu liečby zranení a problémov s kĺbmi.

Ako mastné kyseliny pomáhajú fungovaniu nervového systému?

Mastné kyseliny omega 3 sú zodpovedné za riadne fungovanie neurónov. Sú dôležitou súčasťou nervového tkaniva, a to najmä mozgovej kôry a sietnice. DHA zaisťuje správnu funkciu bielkovín zodpovednú za prenos a prijímanie nervových impulzov.

Môžu omega 3 znížiť množstvo telesného tuku?

Mastné kyseliny omega 3 sú jednou z kľúčových zložiek, ktoré vám pomôžu v redukčných diétach. Ľudia pravidelne konzumujú odporúčanú dávku omega 3 pre dosiahnutie zníženia telesného tuku a zníženia BMI. Omega 3 mastné kyseliny majú inhibičný vplyv na tvorbu tukového tkaniva, a aktívne mobilizujú svoj podiel v ňom.

Ako pomáhajú mastné kyseliny chrániť pečeň?

Nedávne výsledky štúdií potvrdzujú účinnosť omega 3 mastných kyselín na pozastavenie rastu nádorov pečene, čím sa zvyšuje účinnosť chemoterapie a chráni pred jej toxickými účinkami.

Suplementácia mastnými kyselinami sa odporúča ľuďom, ktorí používajú nelegálny doping, ktorý spôsobuje narušenie vnútornej rovnováhy organizmu.

UPOZORNENIE

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Dbajte na dostatočný príjem tekutín. Výrobok nie je plnohodnotná náhrada pestrej vyváženej stravy. Nevhodný pre deti do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri teplote 10-25°c, mimo dosahu detí, chráňte pred mrazom, vlhkom a priamym slnečným žiarením. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.