Spaľovače tukov

Spaľovače tukov

Spaľovače tukov sú najobľúbenejším druhom športovej výživy medzi športovcami, atlétmi aj ľuďmi, ktorí sa venujú fitness a bodybuildingu. Urýchľujú rozpad tukov, zrýchľujú látkovú výmenu, vyvádzajú z organizmu vodu, znižujú chuť do jedla a majú aj iné pozitívne účinky na organizmus športovcov. Pre schudnutie nestačí užívať len spaľovače tukov, pretože výsledný efekt zníženia podielu tukov v organizme sa dá dosiahnuť len v tom prípade, ak je človek vyváženú stravu a cvičí.

V ponuke našej stránky atlet-sport.eu nájdete rôzne druhy spaľovačov tukov:

Termogénne spaľovače tukov - slúžia na zvýšenie telesnej teploty, v dôsledku čoho sa urýchľuje látková výmena v organizme, prenášajú mastné kyseliny a menia ich na energiu, regulujú funkciu štítnej žľazy - spaľovanie tukov.

Lipotropné spaľovače tukov - vyvádzajú mastné kyseliny z tkanív do krvného obehu, a tiež obsahujú prvky, ktoré odvádzajú prebytočný tuk z tkanív.

Takéto delenie vám pomôže nájsť komplex spaľovačov tukov potrebných pre udržanie postavy, schudnutie, vytvorenie svalovej hmoty či pre posilnenie zdravia.

Spôsoby užívania spaľovačov tukov:

Spaľovače tukov sa užívajú pred jedlom a je potrebné ich zapíjať dostatočným množstvom vody. Do dávok sa často pridávajú aj rôzne vitamínové doplnky. Odborníci neodporúčajú užívať ich pred spaním. Aj napriek tomu, že na balení nájdete návod na použitie a špeciálne inštrukcie, je lepšie sa pre istotu poradiť so špecialistom, keďže, napríklad ľuďom trpiacim vysokým krvným tlakom a diabetikom sú spaľovače tukov zakázané.