Proteíny

Proteíny

Proteín (alebo v preklade "bielkovina") je prášková bielkovinová zmes, ktorá je základným zdrojom aminokyselín. Aminokyseliny vytvárajú svalové tkanivá a ich dostatočné množstvo v organizme umožňuje rýchly nárast svalovej hmoty. A čo je dôležité, bez bielkovín sa nezaobíde žiadna športová výživa.

Osobitosť športového života spočíva v tom, že u športovcov prebieha látková výmena veľmi rýchlo. Pri jedení klasických, chutných a dobre pripravených jedál prijaté bielkoviny nestihnú zregenerovať organizmus a pripraviť ho tak na ďalší tréning. Preto je potrebné prijímať špeciálnu, ľahko stráviteľnú proteínovú športovú výživu.

Práškový proteín sa používa pri rôznych typoch športov, pri ktorých je potrebná sila, rýchlosť a vytrvalosť. V našom internetovom obchode nájdete tie najkvalitnejšie proteíny s minimálnym množstvom uhľohydrátov (max. 5 gramov na porciu) alebo úplne bez nich (tzv. proteínové izoláty), s bohatým aminokyselinovým zložením, ľahkou stráviteľnosťou a výbornou chuťou.

Medzi najobľúbenejšie druhy proteínov patria: srvátkové. kazeínové, mäsové, rastlinné. vaječné, komplexné, hydrolyzované či proteínové izoláty.