Gainery a sacharidy

Gainery

Gainery sú výživové doplnky, ktoré obsahujú uhľohydráty a bielkoviny potrebné pre bodybuilderov na naberanie svalovej hmoty. Najčastejšie sa používajú bezprostredne po tréningu, keďže v tom čase sa otvára tzv. bielkovinovo-sacharidové okno, ktoré možno plnohodnotne prekryť gainerom. Takéto používanie umožňuje kvalitne zregenerovať stratené sily, adaptovať svalové tkanivo po tréningu a zastaviť proces katabolizmu. Užívanie pred tréningom pomáha cvičiť intenzívnejšie, vďaka nim sa do organizmu dostáva dostatočné množstvo uhľohydrátov a aminokyseliny zmierňujú katabolizmus už v prvých minútach. Čo sa týka bielkovín ako stavebného prvku pre svaly, tie "tehličku za tehličkou" vyskladajú celý svalový aparát človeka.

Pre lepší efekt sa odporúča užívať ho polhodinu pred tréningom, keďže je potrebný istý čas na jeho strávenie v bunkách organizmu. Čo sa týka ľudí inklinujúcich k obezite, tí musia byť pri jeho používaní veľmi opatrní, prípadne prejsť úplne na proteínové zmesi, keďže veľká dávka uhľohydrátov sa môže zmeniť na tukové tkanivo.

V našom internetovom obchode nájdete len najkvalitnejšie bielkovinovo-sacharidové komplexy s minimálnym množstvom cukrov, výbornou chuťou a vysokou stráviteľnosťou.