Scitec Nutrition 100% BCAA COMPLEX 300 g,30 dávok


Cena

Príchuť Cena Zľava Je na sklade Vaša cena Viac
lemon 19 € 0 % 0 19 €
 

INFORMÁCIE O TOMTO PRODUKTE:

Informácie o produkte

Každý si je vedomý dôležitosti a vedeckých poznatkov týkajúcich sa esenciálnych aminokyselín, obzvlášť takzvaných aminokyselín s rozvetveným reťazcom (BCAA). Štandardné produkty s obsahom BCAA obsahujú leucín, izoleucín a valín v pomere 2:1:1. Najnovšie vedecké výskumy však dokázali, že najdôležitejšou aminokyselinou je leucín, pretože priamo podporuje stimuláciu bielkovinovej syntézy. mTOR je jednou z naj anabolickejších ciest prenosu podnetov, ktoré leucín stimuluje a tým vo veľkej miere zvyšuje bielkovinovú syntézu vo svaloch. Pulzovanie hladiny leucínu v tele má funkciu anabolického spínača. Maximalizácia bielkovinovej syntézy si vyžaduje príjem 4 gramov leucínu každé 3 hodiny! Leucín okrem toho zvyšuje regeneráciu a chráni svalové vlákna pred katabolizmom. Prihliadnuc na tieto informácie, novým štandardom BCAA produktov je dominancia leucínu voči ostatným aminokyselinám s rozvetveným reťazcom v pomere 8:1:1. Pri tomto pomere nie je potrebné zvyšovať množstvo príjmu produktu k zabezpečeniu optimálnej hladiny leucínu. Naviac sa formula BCAA Complex neuspokojí len s novým pomerom BCAA! Glutamín je technicky dôležitou esenciálnou aminokyselinou (jeho príjem je nutný v prípade zvýšenej záťaže), nachádza sa v elitnej skupine užitočných účinných látok pre športovcov a preto sme ho do tohto produktu pridali aj my. Aby sme však boli aj v tomto smere pozorní, nepoužili sme instabilnú, starú formu L-glutamínu, ale vedeckými výskumami podložené formy ako glutamín dipeptid, L-alanín L-glutamín, ktoré účinne zvyšujú hladinu glutamínu vo svaloch! Na záver, vitamín B6 je tiež esenciálnou živinou, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri syntéze bielkovín a ich metabolizme, pri správnej činnosti imunitného systému, ako aj optimálnej činnosti mozgu a nervovej sústavy.

Nutričné hodnoty

1 dávka (10g) 100g
kalórie 10 kcal / 42 kJ 100 kcal / 450 kJ
sacharidy 2,4 g 24 g
L-Leucin 4000 mg 40 g
L-Isoleucin 500 mg 5000 mg
L-Valin 500 mg 5000 mg
L-Alanyl L-Glutamin 250 mg 2500 mg
Vitamin B6 1,7 mg 17 mg
Zloženie

L-leucín, dextróza, L-izoleucín, L-valín L-alanyl L-glutamín, kyselina citrónová, citrón aróma, aspartám, riboflavín na farbu, pyridoxín hydrochlorid.

Odporúčané dávkovanie

Doporučuje sa užiť 1 dávku BCAA Complex, úplne rozpustenú v 300 ml vody. Doporučuje sa dávku užiť tesne pred tréningom, alebo počas jeho trvania. Užitie ďalšej dávky je možné kedykoľvek, keď je pre maximalizáciu bielkovinovej syntézy potrebný príjem aminokyselín, napr. každé tri hodiny, ak sa doplnenie leucínových zásob neuskutoční z denného príjmu stravy