Aminokyseliny

Aminokyseliny BCAA

Aminokyseliny BCAA (Branched-Chain Amino Acid) sú aminokyseliny s rozvetveným bočným reťazcom. Vďaka svojim účinkom sú nezameniteľným produktom, keďže ľudský organizmus nie je schopný syntetizovať ich z iných látok. Valín, leucín, izoleucín sú látky so špecifickou molekulárnou štruktúrou - rozvetveným bočným reťazcom a sú základným stavebným prvkom svalovej hmoty človeka. Časté cvičenie a fyzická záťaž vyčerpávajú organizmus, ktorý sa následne potrebuje zregenerovať. A práve preto boli vyrobené aminokyseliny BCAA, ktoré túto úlohu výborne zvládajú a zásoby energie dopĺňajú. Užívanie aminokyselín vám pomôže nabrať potrebnú svalovú hmotu, predísť narušeniu metabolizmu aminokyselín a procesu katabolizmu.

Počas cvičenia sa narúša celistvosť svalových vlákien. Pri oddychu dochádza k ich regenerácii a rastu, následkom čoho sa svalové vlákna zväčšujú. Práve preto je potrebné doplnky daného typu užívať pred tréningom alebo ihneď po ňom. Aminokyseliny sú dostupné vo forme kapsúl, prášku či tekutiny.

Aminokyseliny BCAA zmierňujú proces rozpadu svalovej hmoty, majú antikatabolické účinky na svalové tkanivo, zvyšujú tvorbu inzulínu, v dôsledku čoho sa zlepšuje trávenie všetkých výživových látok prijatých svalovým tkanivom.

V našom internetovom obchode nájdete najlepšie aminokyseliny bez uhľohydrátov alebo len s ich minimálnym množstvom, s výbornou chuťou a vysokou úrovňou stráviteľnosti.